Hypotéky

RelyonHypotéky

Čo všetko Vás čaká?

Analýza a riešenie

Žiadosť

Podpis úveru

Vybavovačky

Čerpanie úveruAko vám pomôžeme?

pripravíme vám na mieru porovnanie podmienok všetkých bánk do 48 hodín

vypracujeme pre vás žiadosť o úver po výbere banky

v prípade potreby vám zabezpečíme osvedčeného znalca vo vašej lokalite

zaobstaráme za vás vinkuláciu povinného poistenia nehnuteľnosti

odnesieme za vás záložné zmluvy na katastrálny úrad

vybavíme vám najnižšiu úrokovú sadzbu akú môžete dostať

ukážeme vám 2 možnosti, ako viete splatiť hypotéku o niekoľko rokov skôr

informujeme vás v prípade možnosti zníženia mesačnej splátky na aktuálnych úveroch

podnikateľom poradíme, aký najnižší potrebujete mať príjem na požadovanú výšku úveru

ukážeme vám, ako viete mať bežný účet v banke zdarma

Potrebujete poradiť? Zanechajte nám správu

  Najčítanejšie články z oblasti hypoték

  Najčastejšie otázky našich klientov

  Aké sú aktuálne úrokové sadzby?

  Priemer za tretí kvartál roku 2020 bol na nových úveroch pri fixácii 1 až 5 rokov 1,17%. Úroková sadzba závisí najmä od aktuálnych kampaní bánk a vo väčšine prípadov ju ovplyvňuje bonita klienta. Po konzultácii s klientom vystavujeme ponukový list kde je úrok v každej banke spomenutý a takisto podmienky, ktoré musí klient splniť aby ho dostal. Úroková sadzba ale nie je najpodstatnejší ukazovateľ. Treba pozerať na celkovú preplatenosť úveru a takisto na poplatky spojené s úverom či cenu produktov, ktoré banka vyžaduje si uzavrieť.

  Ktorá banka je najlepšia?

  Nedá sa vo všeobecnosti určiť, ktorá z bánk je top. Klient však môže niektorú z nich preferovať a samozrejme to berieme do úvahy. Na druhej strane, v nejakých prípadoch môžu vyjsť najlepšie podmienky v Tatra Banke, inokedy v Slovenskej sporiteľni či VÚB banke. Často sa stáva, že daný prípad je dokonca vo veľa bankách neriešiteľný. Preto treba porovnať celý trh a vybrať riešenie na mieru, aj v súvislosti s preferenciou klienta.

  Čo musím splniť, aby som dostal hypotéku?

  Základom pre získanie je nemať na krku exekútora a ideálne nemať žiadnu oneskorenosť v splácaní žiadneho úveru za posledných 5 rokov či zamietnutie žiadosti o úver. Takisto žiadateľovi musí postačovať príjem na požadovanú výšku hypotéky a splátku. 

  Koľko peňazí mi vie banka požičať?

  Výšku maximálnej výšky hypotéky určujú dve podmienky. Štandardne si môžete požičať maximálne 8-násobok vášho ročného čistého príjmu, o čom hovorí prvá z podmienok. Druhá hovorí o maximálnej mesačnej splátke na hypotéke. Pri nej banka berie do úvahy životné minimum, vyživovaciu povinnosť, finančnú rezervu, aktuálne úverové produkty a stres test. Vzorec nájdete v článku o podmienkach pre získanie hypotéky.

  Je nutné mať nejaké vlastné peniaze?

  V aktuálnych podmienkach vám banky poskytnú štandardne 80% až 90% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Pokiaľ vám príjem dovoľuje dofinancovať hypotéku pomocou ďalšieho úveru, nepotrebujete mať našetrené nič. Na druhej strane ak vám to príjem nedovoľuje, budete musieť mať zvyšných 10 až 20% našetrených. Stále však odporúčame mať našetrených niekoľko tisíc a nebrať úver na dofinancovanie alebo založiť druhú nehnuteľnosť. Viac o tom nájdete v článku o dofinancovaní hypotéky.

  Aké faktory ovplyvňujú bonitu žiadateľa?

  Koľko musím minimálne pracovať pre získanie hypotéky?

  Čo sa týka zamestnancov, musí pracovná činnosť trvať minimálne 3 mesiace. Toto však vedia akceptovať len niektoré banky, štandardne je potrebné pracovať aspoň 6 mesiacov. Pri podnikateľoch sa to viac líši v jednotlivých bankách, niektoré dokonca príjem z podnikania neakceptujú vôbec. Podnikateľská činnosť pri SZČO musí trvať aspoň 6 mesiacov v predchádzajúcom zdaňovacom období a podnikateľská činnosť pri s.r.o.-čke aspoň 1 rok. Optimálne je ak podnikatelia majú za sebou už dve zdaňovacie obdobia.

  Ako si viem znížiť splátku na úveroch?

  Je viacero spôsobov ako si vylepšiť podmienky pri splácaní úveru alebo úverov. Častokrát nejde iba o zníženie splátky, ale niektorí klienti požadujú skôr skrátenie doby splatnosti alebo si medzi tým vyberajú kompromis. Najčastejšími spôsobmi zlepšenia podmienok sú refinančný úver a refinancovanie, čiže zlepšenie podmienok prechodom do inej banky alebo požiadanie o zlepšenie podmienok v aktuálnej. Problémom môže byť to, ak aktuálna banka nemá retenčné oddelenie a klient nespĺňa podmienky príjmu pre získanie refinančného úveru v inej banke. Ďalším spôsobom je konsolidácia úveru, t.j. spájanie viacerých úverov do jedného alebo reštart fixácie.